Жителі Житомирщини разом із Президентом Петром Порошенком помолились за єдину українську церкву.

 


У Житомирі тисячі вірян помолились за автокефалію Православної церкви України разом із Президентом Петром Порошенком та Патріархом Філаретом. А також мали змогу побачити унікальний церковний документ про автокефалію нашої церкви – Томос.

Представлення Томосу та подячна молитва за ПЦУ пройшли у Свято-Михайлівському кафедральному соборі вчора, 17 січня. Участь у заходах взяли Віце-прем’єр-міністр-Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, голова Житомирської ОДА Ігор Гундич, голова обласної ради Володимир Ширма, міський голова Сергій Сухомлин, народні депутати Володимир Арешонков та Олександр Ревега, віряни, громадськість міста.

«Ми сьогодні зібрались в цьому храмі для того, щоб подякувати Богові за всі Його благодіяння, які Він виливає на нашу українську землю. По-перше те, що Господь сподобив нас захистити нашу державу і нашу українську землю від агресора. А головне ми сьогодні зібрались для того, щоб подякувати Господу, що він привів нас нарешті до визнання нашої автокефальної помісної єдиної української церкви», – промовив Святійший Патріарх Філарет.

Після молитви Президент Петро Порошенко звернувся до вірян, які прийшли у собор: «Господь продемонстрував свою милість українському народу за молитви та труди. Цей документ, який з благословіння Його Святості, Його Блаженства, сьогодні прибув до Житомира і кожен може подивитись на нього. Цей документ має аж ніяк не менш важливе значення для держави Україна, для українського народу, ніж Акт про проголошення державної незалежності України 1991 року. Я разом з Його Святістю тут, щоб подякувати вам за вашу молитву, подякувати за вашу віру. Подякувати поколінням та мільйонам українців і привітати вас із створенням нової церкви, з веселими святами та Різдвом Христовим».

Також Глава держави подякував народним депутатам Верховної Ради за ухвалення важливих Законів щодо створення та процедури приєднання парафій до ПЦУ.

Нагадаємо, що Петро Порошенко разом із Патріархом Філаретом представили Томос громаді Житомирщини і майже 5 тисяч жителів області прийшли на молебень за участю Президента України, а також на власні очі побачити Томос.


З сайту облдержадмінстрації