Монетизація житлових субсидій в дії.

  З 1 січня 2019 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України №1176 від 27 грудня 2018 року, якою внесено зміни до Порядку призначення житлових субсидій.
Так, громадянам, які звернулися за призначенням житлової субсидії із 1 січня поточного року вона надаватиметься у грошовій формі шляхом перерахування коштів на рахунок Мінсоцполітики в АТ «Ощадбанк».
АТ «Ощадбанк» на кожного отримувача субсидії відкриває обліковий запис куди буде зараховано кошти субсидії і з якого буде здійснювати переказ коштів на рахунки виконавців комунальних послуг.
Перерахування коштів за послуги буде відбуватися в такій послідовності: в першу чергу буде оплачуватися постачання теплової енергії, природного газу та електричної енергії (за наявності відповідного виду) для індивідуального опалення, потім - централізоване водопостачання та водовідведення, електропостачання і т.д…
АТ «Ощадбанк» протягом доби після здійснення перерахування коштів на рахунки виконавців комунальних послуг інформує одержувача субсидії шляхом надсилання йому смс-повідомлення про стан розрахунків за послуги. У смс–повідомленні обов’язково зазначаються дані про наявний залишок платежу за кожним видом послуг та перелік виконавців послуг, які не надали банку реєстри нарахованих сум платежів.
Даними змінами передбачено обов’язкову наявність у заявника особистого мобільного телефону та унікального номера мобільного телефону, яким одночасно не можуть користуватися інші отримувачі субсидій.
Постановою КМУ №62 від 06 лютого 2019 року «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» передбачено, що громадянам, які звернулися за призначенням житлової субсидії до 31 грудня 2018 року уже в березні цього року суму призначеної субсидії за лютий 2019 року видадуть готівкою на руки. Пенсіонерам тим же способом що й отримують пенсію, а особам, які не отримують пенсії – через АТ «Ощадбанк» шляхом перерахування коштів для здійснення грошових переказів через платіжну систему «Систему термінових переказів «Швидка копійка» або шляхом зарахування на поточні рахунки, відкриті в АТ «Ощадбанк».

Заступник начальника управління-
начальник відділу соціальної допомоги
Віра Сословська