ДО ВІДОМА ФІЗИЧНИХ ОСІБ – ПІДПРИЄМЦІВ, ПЛАТНИКІВ ЄСВ!

  Бердичівське управління ГУ ДФС у Житомирській області у межах компетенції повідомляє наступне:
Відповідно до пункту 4 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску є фізичні особи - підприємці, які перебувають як на загальній так і на спрощеній системі оподаткування.
При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць ( 22% від розміру мінімальної заробітної плати).
У разі якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такі платники зобов’язані самостійно визначити базу нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону № 2464 платник єдиного внеску зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Платники єдиного внеску, які перебувають як на загальній так і на спрощеній системі оподаткування, зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (ч.8 ст.9 Закону № 2464).
Тому фізичні особи – підприємці, які зареєстровані у встановленому законодавством порядку зобов’язані сплачувати єдиний внесок у відповідні терміни незважаючи чи здійснювали вони підприємницьку діяльність чи ні, та незалежно від обраної системи оподаткування. Від сплати єдиного внеску звільняються підприємці, які є пенсіонерами за віком та які мають інвалідність.
Станом на 1.01.2019 розмір мінімальної заробітної плати становить 4173 грн. А тому мінімальний розмір єдиного внеску за місяць дорівнює 4173х 22%=918, 06 грн., в перерахунку на квартал 2754,18 грн.
Сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені Законом № 2464 є недоїмкою та стягується з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.Бердичівське управління ГУ ДФС у Житомирській області