Відбулася нарада з питань виплати субсидій в готівковій формі

 З 1 січня 2019 року для громадян, які вперше звертаються за призначенням субсидії, діє механізм монетизації (субсидія у «грошовій формі»), який передбачає розрахунки за спожиті житлово–комунальні послуги через АТ «Ощадбанк», шляхом перерахування коштів з рахунків отримувачів субсидії підприємствам надавачам послуг.6 лютого 2019 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 62, якою передбачено, ще один механізм монетизації субсидій («готівкова форма»). Даний механізм передбачає, що з березня цього року громадянам, яким призначено субсидію з початку опалювального сезону 2018/2019, будуть виплачуватися «живі кошти» для самостійної сплати за спожиті житлово-комунальні послуги. Тобто, такі громадяни отримають у березні готівку для оплати комунальних послуг за лютий 2019 року. Відповідно, у квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за квітень.
4 березня 2019 року під керівництвом голови районної державної адміністрації Катерини Курсон відбулася нарада з працівниками поштових відділень з питань виплати субсидій в готівковій формі через Житомирську дирекцію ПАТ «Укрпошта».Катерина Іванівна розпочала нараду, акцентувавши увагу присутніх на впровадженні та реалізації ініціатив Президента України та Уряду, зокрема щодо надання житлових субсидій. Голова райдержадміністрації зазначила, що оскільки житлова субсидія – це державна допомога на оплату житлово-комунальних послуг, важливо, щоб отримані кошти громадяни спрямували саме на їх оплату.
Як проводитиметься призначення субсидій роз’яснила присутнім начальник управління праці і соціального захисту населення райдержадміністрації Альона Балюк. Також вона повідомила, що з 1 березня 2019 року громадяни, які з початку опалювального сезону користувалися субсидією, почнуть отримувати суму субсидії у готівковій формі, і розпоряджатися ними вони зможуть на власний розсуд. У населення не повинно бути жодних підстав для хвилювання. Нарахування субсидій не змінилося, змінився лише механізм виплати, за яким платіжки громадяни отримуватимуть у повному обсязі. Їх треба обов’язково вчасно оплатити, а потім отримати компенсацію у розмірі субсидії.
Про механізм зарахування коштів пенсіонерам, які отримують пенсії через відділення Укрпошти розповідали представники даного відділення.Головний спеціаліст з питань
зв'язків із ЗМІ та громадськістю
Оксана Малинівська