Андрушівчани взяли участь в засіданні Ради регіонального розвитку Житомирщини

 11 березня 2019 року кілька тисяч людей з'їхалися із різних районів та міст Житомирської області для участі у засіданні Ради регіонального розвитку, яка пройшла під головуванням Президента України Петра Порошенка 11 березня. Не залишились осторонь і андрушівчани, які під керівництвом голови районної державної адміністрації Катерини Курсон прибули на засідання до м. Житомира.На заході обговорили досягнення, проблеми і плани розвитку Житомирщини і України, торкнулися питань, пов'язаних з децентралізацією та іншими реформами, які впроваджуються в Україні за ініціативи Президента Петра Порошенка.
Зокрема, Президент наголосив на економічній та політичній ефективності реформи децентралізації, коли громади на місцях мають реальний фінансовий ресурс для вирішення нагальних питань своєї території. «Я буду виступати гарантом продовження децентралізації, програми, яка була розпочата мною в 2014 році, як я і обіцяв під час попередньої виборчої кампанії, програми, яка була реалізована і урядом Яценюка, і урядом Гройсмана. Ця програма децентралізації є частиною фундаменту, закладеного протягом останніх років. З першого дня на посаді я розумів, що в нас точно немає права на помилку, потрібні ініціативи, які дадуть дуже швидкий позитивний результат. І такою ініціативою стала програма передачі прав, повноважень, грошей і відповідальності територіальним громадам. Це командна праця дуже багатьох людей і кожному, хто не побоявся, хто став пліч-о-пліч зі мною для реалізації децентралізації, я хочу подякувати. Значна частина цих людей сьогодні в цьому залі», - сказав Президент.Президент зауважив, що на Житомирщині чи не першими зрозуміли ідею децентралізації і взялися реалізовувати. Петро Порошенко подякував присутнім людям, які кардинально змінюють Житомирщину: «Ви змінюєте не лише свою громаду, не лише Житомирщину. Ви, разом зі мною, змінюєте всю Україну». Президент відзначив, що зміни мають стати незворітними і застеріг від загрози зупинення децентралізації.Житомирщина може стати першою областю, яка повністю пройде процес децентралізації. Про це під час свого виступу розповів голова Житомирської ОДА Ігор Гундич.
«2019, 2020 та 2021 роки - це роки великих перспектив для Житомирщини. Чому я можу дозволити собі так заявляти, бо саме Житомирщина практично від початку децентралізації є лідером з її втілення.Понад 60% території і 70% населення – територіальні громади. Саме Житомирщина має найбільші шанси, щоб стати областю, яка повністю пройшла процес децентралізації. Ми найповніше відчули можливості, які дає реформа. До прикладу, суха мова звичайних цифр: обласний бюджет за чотири роки децентралізації зріс у два з половиною рази і вперше за часи незалежності сягнув понад мільярда гривень. Сьогодні дуже легко бути гарним господарем, показувати символи змін, маючи повний бюджет і колосальну підтримку держави. Зміни, які зараз відбуваються в державі, видно неозброєним оком», - переконаний голова Житомирської ОДА Ігор Гундич.Головний спеціаліст з питань
зв'язків із ЗМІ та громадськістю
Оксана Малинівська