Засідання комісії з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення

 Виплата заробітної плати в «конвертах» – проблема яка гостро стоїть в нинішніх нестабільних економічних умовах, одна з найбільших перепон в економічному та соціальному розвитку держави. Є чимало суб’єктів господарювання, які не хочуть працювати в правовому полі, і, насамперед, це стосується виплати заробітної плати в «конвертах». На сьогодні легалізація виплати заробітної плати, цивілізоване оформлення трудових відносин між працедавцями та найманими працівниками – це завдання загальнонаціонального масштабу, адже від рівня заробітної плати найманих працівників прямо пропорційно залежать надходження податку на доходи фізичних осіб, який є основним джерелом наповнення місцевого бюджету. Водночас проблема наповнення бюджету є гострою і потребує постійної та особливої уваги, оскільки негативними чинниками, які впливають на надходження до бюджету є «тіньова» зайнятість та «конвертні» зарплати.
12 березня 2019 року заступник голови районної державної адміністрації Сергій Демченко провів засідання комісії з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.
Під час засідання членами комісії було здійснено аналіз чисельності працівників за січень 2019 року по Андрушівському районі та аналіз вжитих заходів робочою групою по легалізації трудових відносин упродовж січня 2019 року. Також було розглянуто доручення голови облдержадміністрації щодо здійснення аналізу причин низького рівня заробітної плати на підприємствах, установах, організаціях району та дотримання мінімальних гарантій і підсумовано результати роботи робочої групи щодо легалізації трудових відносин протягом лютого 2019 року.
В ході роботи комісії Сергій Дмитрович зазначив: «Ми маємо спільно працювати на розвиток нашого району. Від того, які вжито у районі заходи щодо легалізації зайнятості населення та виявлення фактів неналежного оформлення трудових відносин, залежить стан наповнення районного бюджету. Для забезпечення соціальних гарантій щодо отримання у майбутньому пенсій необхідно продовжити роботу з населенням щодо недопущення отримання заробітної плати в «конвертах».
За результатами засідання робоча група вирішила проводити активну інформаційно-роз’яснювальну роботу з роботодавцями щодо необхідності дотримання ними норм чинного законодавства стосовно прав і гарантій найманих працівників. Члени робочої групи перевірятимуть, як дотримується трудове законодавство підприємцями, з тим щоб унеможливити порушення законодавства про працю.Головний спеціаліст з питань
зв'язків із ЗМІ та громадськістю
Оксана Малинівська