Відбулася розширена нарада

 

10 квітня у залі засідань районної ради під головуванням голови районної державної адміністрації Катерини Курсон, за участю голови районної ради Олександра Осадчука, міського, селищного, сільських голів, керівників структурних підрозділів рда, підприємств, установ, організацій відбулася нарада.
На нараду виносилися наступні питання:
1. Про проведення заходів із санітарного очищення та благоустрою населених пунктів району.
Інформує : Федик Ніна Володимирівна - т.в.о. завідувача сектору містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації;
2. Про завдання з питань призову громадян на військову службу.
Інформує : Войтович Віталій Вікторович – військовий комісар Андрушівського РВК

3. Про відшкодування коштів за пільгове перевезення пасажирів автобусним та залізничним сполученням.
Інформує : Балюк Альона Миколаївна – начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації;
4. Про організацію роботи щодо надання послуг з вантажоперевезення станції Брівки.
Інформує: Омельченко Анатолій Іванович – начальник станції Брівки виробничого підрозділу Фастівська дистанція колії
Т.в.о. завідувача сектору містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Ніна Федик поінформувала про проведення заходів із санітарного очищення та благоустрою населених пунктів району. Зокрема Ніна Володимирівна зазначила, що в районі прийнято розпорядження голови райдержадміністрації від 26.03.2019 № 96 « Про проведення заходів із санітарного очищення та благоустрою населених пунктів району», відповідно до якого з 01.04.2019 по 30.04.19 проводиться місячник «За чисте довкілля». В ході проведення місячника особливу увагу слід приділити створенню нових зелених насаджень, упорядкуванню територій парків, скверів, дитячих, спортивних майданчиків, очищення від сміття берегів річок, ставків, приведення в належний санітарний стан зупинок громадського транспорту, упорядкування в’їзних знаків в населені пункти району, ліквідувати стихійні сміттєзвалища, відновити практику проведення єдиного санітарного дня “четвер”.

Військовий комісар Віталій Войтович доповів про призов громадян на строкову військову службу, службу за контрактом та створення батальйону територіальної оборони. Військовий комісар зосередив увагу сільських, міського, селищного голів на необхідності організації відповідної роботи на належному рівні, починаючи її вже з квітня місяця поточного року відповідно до законодавства.

Особливу увагу було приділено питанню відшкодування коштів за пільгове перевезення пасажирів автобусним та залізничним сполученням. Начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Альона Балюк довела до відома присутніх, що на сьогодні залишаються діючими постанови КМУ від 14 березня 2018 р. № 196 "Про встановлення державних соціальних нормативів у сфері транспортного обслуговування" та № 197 «Деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах». Проте є розпорядження голови Житомирської обласної державної адміністрації від 11 березня 2019 року № 83 «Про затвердження розміру щомісячної готівкової виплати окремим категоріям осіб, які мають право на пільги з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах», відповідно до якого затверджено розмір щомісячної готівкової виплати окремим категоріям осіб, які мають право на пільги з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських (крім залізничного та річкового транспорту) та міжміських маршрутах у розмірі 120 грн. Зараз в районі на обліку перебуває 2671 особа пільгової категорії, яка має право на безкоштовний проїзд в автотранспорті, в тому числі 513 осіб, які проживають у Червоненській ОТГ, 2168 - осіб у інших населених пунктах району. За минулий рік на відшкодування з районного бюджету виділено 100 тис.грн., з міського – 50 тис.грн., з бюджету ОТГ – 30 тис.грн. Було укладено угоду про відшкодування з перевізником ТОВ «Сав-Транс». Із серпня 2018 по грудень 2018 року було забезпечено відшкодування за перевезення пільгових категорій громадян даному перевізнику.

Начальник станції Брівки виробничого підрозділу Фастівська дистанція колії Анатолій Омельченко проінформував про організацію роботи щодо надання послуг з пасажироперевезення та вантажоперевезення станції Брівки. На сьогоднішній день серед підприємств району користуються послугами залізничного транспорту: ПРАТ «УКРАГРО-НПК», ТОВ «Вертикаль», ПП «Імпак», ТОВ «Агротрейд-Житомир», Андрушівське лісництво ДП «Попільнянський лісгосп».
В 2018 році підприємствами залізничним транспортом перевезено майже 35 тис.тонн вантажів (549 вагонів). Враховуючи те, що ПАТ «Укрзалізниця» виставляє вартість перевезення 10,0тис.грн. за 1 вагон, то в результаті за 2018 рік підприємствами перераховано майже 5,5млн.грн.
Загалом від станцій Андрушівського району у 2018 році за допомогою реєстраторів розрахункових операцій (РРО) було оформлено проїзд 8,33 тисячам пільговиків на суму 140,3 тис.грн., а в 2017 році – 32,5 тисячам пільговиків на суму 537,66 тис.грн.
Голова райдержадміністрації Катерина Курсон наголосила на тому, що закриття станції для вантажних перевезень призведе до негативних наслідків не тільки для існуючих підприємств та економіки району, а й до втрат потенційних інвесторів, для яких наявність в районі залізниці є дуже важливим аспектом.
На сьогодні в місцевому бюджеті відсутні кошти для компенсації збитків на утримання станції. Керівниками підприємств району укладено договори з АТ «Укрзалізниця» на комерційній основі і додаткових коштів на компенсацію збитків залізниці не передбачено.
Райдержадміністрація не надала згоди на закриття станції Брівки для роботи за §§1,3 Тарифного керівництва №4 з перенесення роботи на станцію Попільня.
На завершення наради голова райдержадміністрації Катерина Курсон повідомила, що буде вносити подання депутатам районної ради щодо виділення коштів для пільгового перевезення пасажирів залізничним та автобусним сполученням, а також подякувала присутнім за конструктивний діалог та висловила сподівання, що сьогоднішня зустріч принесе вагомі результати з питань, що розглядались.


Андрушівська районна державна адміністрація