Волонтери Корпусу Миру вчитимуть молодь Андрушівщини

  24 квітня 2019 року заступник голови райдержадміністрації Сергій Демченко провів робочу зустріч з представниками Корпусу Миру США в Україні. На зустрічі були присутні начальник відділу освіти райдержадміністрації Ковальчук Л.В. та директори шкіл м. Андрушівка.
В рамках проекту «Викладання англійської мови як іноземної», американці, які є волонтерами Корпусу Миру, у вересні-жовтні поточного року візьмуть участь у програмі, яка має на меті професійний та культурний обмін між країнами.
Їх основним завданням є вивчення української мови, народних звичаїв та повсякденного побуту українців. Разом з тим, американські волонтери викладатимуть англійську мову школярам та сприятимуть розвитку молодіжного руху та громад.
Один з найцінніших аспектів культурологічної підготовки – проживання волонтерів в українських сім’ях. Родини допомагатимуть волонтеру не тільки у процесі вивчення української мови, а також в процесі адаптації до життя у новій громаді і в Україні в цілому.
Корпус Миру було засновано у 1992 році та співпрацює з багатьма прогресивними організаціями. Американські добровольці живуть і працюють пліч-о-пліч з українцями протягом кількох років, обмінюючись досвідом та започатковуючи стосунки, які часто тривають усе життя.
Критерії відбору українських сімей для проживання волонтерів Корпусу Миру:
1. Необхідно виділити волонтеру окрему, непрохідну кімнату в будинку чи квартирі. Кімната має закриватися з середини. В кімнаті повинні бути ліжко, шафа, письмовий стіл, стілець.
2. Сім’я забезпечує волонтера ключами від помешкання.
3. Це люди, які мають час, щоб проводити його з волонтером, надавати йому допомогу у вивченні мови та адаптуванні до української культури.
4. Бажано, щоб у сімї ніхто не говорив англійською мовою вільно, крім дітей, що вивчають англійську мову в школі.
5. Сім’я пере постільну білизну та рушники раз на тиждень (власні речі волонтер пере сам).
6. Сім’я підтримує постійний контакт з вчителем мови та координатором з технічної програми, які проживатимуть у вашому місті, бере участь у зборах та інших спільних заходах.
7. Сім’я надає сніданок та вечерю щодня; в суботу та неділю – сніданок, обід та вечерю. Сім’я не змінює свій раціон харчування та не готує волонтеру окремо. Витрати на їжу відшкодовуються. Також частково відшкодовуються витрати на електроенергію. Загальна сума відшкодування – 3000 гривень за повний місяць. Відшкодування не оподатковується, виплачується наперед, один раз на місяць.
Бажаючі жителі м. Андрушівка взяти в сім’ю на проживання волонтера, можуть звернутися до відділу освіти райдержадміністрації.


Головний спеціаліст з питань
зв'язків із ЗМІ та громадськістю
Оксана Малинівська