Вшанували чорнобильців.

 

26 квітня асоціюється із чорною подією – аварією на Чорнобильській АЕС. Це найбільша в світі катастрофа, внаслідок якої тільки на території України радіаційно забруднена площа склала 5,5 млн. га., що охопила 2163 населені пункти, в яких проживає 3,7 млн. населення.

Чорнобильська трагедія стала найбільшим випробовуванням для України між Другою світовою війною і нинішніми подіями на сході нашої держави. Водночас вона вкотре продемонструвала героїзм людей, які ризикували своїм життям, щоб врятувати світ від радіаційного монстра.

Вибух на Чорнобильській АЕС в ту трагічну ніч 26 квітня 1986 р. спопелив не тільки 4-й реактор енергоблоку, в його радіаційному вогні згоріло тисячі людських доль.

Про це йшлося на мітингу, який відбувся цього дня біля пам’ятного знака пожежникам-ліквідаторам, що споруджений біля п’ятої пожежно-рятувальної частини м. Андрушівка. Аби вшанувати наших земляків, які в години чорнобильського лиха одними з перших кинулися рятувати наш край і світ від страшного смерчу, прийшли жителі міста, його гості, представники трудових колективів.
У заході взяли участь голова районної державної адміністрації Катерина Курсон, голова районної ради Олександр Осадчук , начальник РВ ГУ МНС Микола Кобилинський, ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС, члени їх родин. Вони поклали живі квіти до пам’ятного знака, як символ нашої пам’яті про подвиг героїв і вдячності за врятований від радіаційної біди світ.Головний спеціаліст з питань
зв'язків із ЗМІ та громадськістю
Оксана Малинівська