Відзначили 74-річницю Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні

 

9 травня 2019 року святковою ходою пройшли до Алеї Слави ветерани Другої Світової війни, воїни-інтераціоналісти, учасники Антитерористичної операції, керівники району та міста, представники трудових колективів, школярі та гості Андрушівщини та взяли участь у мітингу приуроченому Дню Премоги над нацизмом у Другій Світовій війні «І мужність, і терновий смуток у пам’яті людській переплелись».

До підніжжя могили воїнів-визволителів, гранітних плит, де викарбувані імена андрушівчан, які загинули в німецько-радянській війні, до монумента Слави та погрудь героїв-земляків поклали квіти представники установ та організацій району, ветерани війни та інші учасники мітингу-пам’яті.

Почесні місця на Алеї Слави зайняли ветерани, яких, на жаль, залишилося зовсім мало. У почесній варті біля братської могили стояли воїни військової частини.

Із найтеплішими словами вітань та вдячності за мужність і героїзм, проявлені в роки Другої світової війни, звернулися до ветеранів голова районної ради Олександр Осадчук та заступник військового комісара, начальник відділення комплектування Андрушівського районного військового комісаріату Болеслав Білявський. Виступаючі дякували ветеранам за те, що визволивши рідну землю від нацистських окупантів, вони відбудували міста і села, заводи і фабрики, школи, лікарні, спорудили багато житла.

Ветеран Другої світової війни Мосійчук М.В. у своєму виступі зазначив, що масовий героїзм офіцерів і солдатів, які воювали на фронтах найжорстокішої війни століття, подвиги підпільників і партизанів, трудівників тилу наблизили довгоочікуваний День Перемоги. Наголосив, що гордиться молоддю, яка захищає сьогодні кордон України.

Благочинний Андрушівського округу УПЦ Київського Митрофорний Протоієрей Отець Микола провів панахиду за загиблими.

За доброю традицією діти вручили ветеранам війни букети живих квітів. До могили визволителям і монумента Слави юнаки поклали гірлянди. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих і померлих ветеранів, а залпи військового салюту сколихнули чисте і мирне небо нашого міста.

Головний спеціаліст з питань
зв'язків із ЗМІ та громадськістю
Оксана Малинівська