Уряд розширив програму надання громадянам житлових субсидій

  Відповідно до Закону України від 17 березня 2020 р. №530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СOVID-19)» Кабінет міністрів України опублікував постанову № 247 від 25 березня 2020 року «Про особливості надання житлових субсидій».
Згідно з постановою, на період карантину, надання житлових субсидій не припиняється, крім випадків, що унеможливлюють надання житлової субсидії (переїзд родини в інше житло або смерть одинокої особи).
Домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді 2019—2020 років, призначення житлової субсидії на наступний період буде проводитися автоматично, без заяв громадян про призначення житлових субсидій, якщо у складі домогосподарств не відбулися зміни.
Розрахунок житлових субсидій на період карантину відбуватиметься з урахуванням збільшених на 50% соціальних нормативів користування такими комунальними послугами, як централізоване водопостачання та водовідведенням, постачання гарячої води, газу та електроенергії для побутових потреб (окрім опалення).
Житлова субсидія має бути призначена громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину, відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України і зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні. При цьму для розрахунку житлової субсидії враховується розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування сум отриманої заробітної плати.

Ганна Кравчук
Зав. сектором відділу соціальної допомоги управління праці та соціального захисту населення