Стан реалізації програма реімбурсації «Доступні ліки» за е-рецептами в районі

 


З 1 квітня програма реімбурсації «Доступні ліки» перейшла під адміністрування до Національної служби здоров’я України, з якою аптечні заклади напряму укладають угоди щодо участі в цій програмі. Станом на 07.06.2019 року договір з НСЗ уклали такі аптечні заклади району: КП «Андрушівська центральна районна аптека № 48», ТОВ «Первоцвіт-Фарм», ФОП Мартинюк В.П., ТОВ «Центральна фармацевтична компанія», ПФ «Астра», ТОВ «Жолдіфарм», ФОП Журавель І.М..
Насьогодні придбати медичні препарати за програмою «Доступні ліки» можна в КП «Андрушівська центральна аптека №48» (м.Андрушівка, вул. Київська, 9); ТОВ «Жолдіфарм» Аптека №8 (м.Андрушівка, вул. Б.Хмельницького, 30, навпроти поліклініки); ФОП Мартинюк В.П. Аптечний пункт № 1 (смт.Червоне, вул. Заводська, 6); ФОП Мартинюк В.П. Аптека № 2 (с.Ст.Котельня, вул. Житомирська, 7), ФОП Журавель І.М. (смт. Червоне, вул. Заводська 6а)
Відповідно до е-даних НСЗУ, в районі з 1 квітня 2019 року виписали 1832 електронних рецептів на «Доступні ліки», в аптеках за цими е-рецептами відпустили - 1288.
Нагадаємо, що через програму «Доступні ліки» держава забезпечує життєво-необхідними лікарськими засобами людей, які живуть з серйозними захворюваннями: серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, бронхіальна астма.
Для того, аби отримати е-рецепт на «Доступні ліки» потрібно звернутися до лікаря, з яким підписали декларацію. Сімейний лікар виписує електронний рецепт, який можна отоварити у аптеці, що увійшла до програми реімбурсації з НСЗУ (про це свідчить наліпка на аптечному закладі).
На мобільний номер пацієнта приходить повідомлення з номером та кодом рецепту. Код відображає назву діючої речовини препарату. Відповідно до цього підбирають ліки. При потребі лікар може видати і паперовий варіант рецепту.
Які ліки можна отримати безкоштовно? Держава компенсує вартість найдешевшого лікарського засобу, який подав заявку на участь в програмі «Доступні ліки». Тобто такий препарат пацієнт матиме змогу отримати безоплатно. Дорожчий препарат, ціна на який не перевищує граничну референтну, пацієнт може отримати, доплативши різницю між мінімальною ціною та роздрібною ціною обраного препарату.
З 1 лютого 2019 року МОЗ України затвердив новий реєстр препаратів програми “Доступні ліки” – п’ятий від початку дії програми. До оновленого реєстру увійшло 258 препаратів, з них 64 є безоплатними для пацієнтів, інші – з невеликою доплатою. Найдешевший препарат, що на 100% відшкодовує держава, коштує 4,76 грн, найдорожчий – 898,22 грн.
Для лікування серцево-судинних захворювань у програмі є 198 препаратів, 46 з яких пацієнти можуть отримати безоплатно. Для лікування діабету 2 типу – 46 препаратів, з яких 12 є безоплатними. Від бронхіальної астми у програмі є 14 препаратів, 6 із яких пацієнт може отримати безоплатно.


Головний спеціаліст загального сектору
райдержадміністрації
Алла Огір