Жнива зернових 2019 в Андрушівському районі

  Збирання врожаю – найбільш відповідальний період в технології вирощування сільськогосподарських культур. Головна вимога до проведення цього заходу полягає в тому, щоб зібрати без втрат увесь біологічний урожай та зберегти його високі продовольчі і кормові якості при мінімальних затратах праці і коштів, що можна досягти чітким плануванням і високою організацією збиральних робіт.
Для забезпечення мінімальних втрат та отримання зерна високої якості, сільськогосподарські культури потрібно зібрати в стислі строки. Погодні умови цього року розтягнули строки збирання. Дощі, які пройшли протягом липня внесли свої корективи в сам процес збирання та і вплинули на якість урожаю.
Всього до збирання ранніх зернових культур у сільськогосподарських підприємствах району –11,5тис. га. З них: озимої пшениці - 6,8 тис.га, озимого ячменю - 49 га, ярої пшениці - 3,2 тис.га, ячменю - 775 га, вівса - 324 га, гороху - 310 га.
У збиральних роботах задіяно 87 зернозбиральні комбайни, в тому числі 12 одиниць “Джон Дір», по 6 одиниць «Кейс» та «Клас», 2 – «Нью Холланд» та інші. Ця високопродуктивна техніка дозволяє в стислі строки збирати врожай.
Станом на 30 липня господарства завершили обмолот озимого ріпаку середня урожайність склала 28 ц/га, найбільша урожайність у СФГ «Демитра» - 32 ц/га. Ранні зернові культури обмолочені на 60 відсотках посіяних площ. Завершили збирання ранніх зернових ТОВ «УкрАгро РТ», СФГ Шатилюк», ПОСП «Надія» та ряд фермерських господарств. Середня урожайність по сільськогосподарських підприємствах склала 48,0 ц/га , що на рівні минулого року.
Найбільший урожай озимої пшениці отримано в ТОВ «Укр Агро РТ» - 68,0 ц/га; ДП «Оранта» ТОВ НВМП «Антарія» - 63,0 ц/га;ТОВ «Спіка»-58,3 ц/га.
Жнива - найбільш пожежонебезпечна пора. Головними причинами пожеж, є випалювання сухої трави та пожнивних залишків, необережне поводження з вогнем та порушення експлуатації зернозбиральної техніки, що у свою чергу стає причиною розповсюдження полум’я на сусідні хлібні масиви, лісові насадження. Тому слід дотримуватись правил пожежної безпеки на збиральних роботах.
Господарства району приступили до підготовки ґрунту для посіву озимого ріпаку урожаю 2020 року. Прогнозована площа 2000 га. Крім того проводять підготовку ґрунту під посів озимих зернових майбутнього врожаю та підготовку посівного матеріалу.
В районі успішно працюють три насінгоспи, які в цьому році мають якісне насіння озимої пшениці вітчизняної та імпортної селекції. Так «ДП «Оранта» НВМП «Антарія» має на реалізацію насіння еліти та першої репродукції таких сортів озимої пшениці як: «Богемія», «Дарунок Поділля», «Колонія», «Краєсвид», «Лісова пісня», «Новосмуглянка», «Кубус», «Мескаль». Центр експертизи та садивного матеріалу Андрушівська сортодослідна станція – «Краєвид», «Миролюбна», «Софія Київська». ТОВ СНК «Селена+» : - «Водограй білоцерківський», «Відрада», «Легенда Білоцерківська». Потенціал цих сортів дуже високий, але при дотримані всіх рекомендацій технології вирощування.

Головний спеціаліст
відділу агропромислового розвитку
райдержадміністрації
Наталія Лисюк