Відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Андрушівській районній державній адміністрації

 


30 липня 2019 року заступник голови районної державної адміністрації Сергій Демченко провів засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Андрушівській районній державній адміністрації.
В ході засідання начальник Андрушівського районного сектору УДСНС в Житомирській області Микола Кобилинський проінформував присутніх про стан протипожежного водопостачання в районі.
Працівниками 5 державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України в Житомирській обл. спільно з КП «Комсервіс» м.Андрушівка було проведено перевірку стану протипожежного водопостачання Андрушівського району. Під час обстеження встановлено, що окремими керівниками підприємств міста взагалі не проводиться робота по утриманню протипожежного водопостачання в надійному стані та по покращенню експлуатації водо джерел, з метою їх швидкого використання під час пожежі.
Продуктивність міських систем водопостачання і каналізації повинна встановлюватись за розрахунковими витратами на добу найбільшого водоспоживання (водовідведення) усіх груп водокористувачів і протипожежними витратами.
Водопровідні мережі повинні бути кільцевими. Тупикові лінії водопроводів допускається застосовувати: для подачі води на протипожежні або на господарсько-протипожежні потреби незалежно від витрат води на пожежогасіння – при довжині лінії не більше 200 м.


Пожежні гідранти слід передбачати вздовж автомобільних доріг на відстані не більше 2,5 м. від краю проїжджої частини, але не ближче 5 метрів від стін будинків; допускається розташовувати пожежні гідранти на проїжджій частині. При цьому встановлення гідрантів на відгалуженні на лінії водопроводу не допускається.
Також Микола Вікторович розповів про заходи щодо забезпечення протипожежного захисту об’єктів освіти, культури, охорони здоров’я та об’єктів соціального захисту району та про позначення небезпечних ділянок територій в Андрушівському районі шляхом установлення маркування, їх утримання та обслуговування.
Відповідно до рішення комісії знешкодження вибухонебезпечних предметів у 2019 році проводиться на територіях піщаний кар’єр с.Нехворощ, облаштованого майданчика знищення порохів в/ч А1912 с.Новоівницьке, полів фільтрації Андрушівського заводу органічних рідин.
Фельдшер санітарного відділу Андрушівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області Вадим Поліщук проінформував присутніх про стан забезпечення населення якісною та безпечною для здоров’я питною водо та стан якості поверхневих вод Андрушівського району.
В Андрушівському районі ситуація зі станом забезпечення населення питною водою гарантованої якості аналогічна з ситуацією в області в цілому.
Для господарсько-побутових потреб населення використовує в основному воду із шахтних колодязів і лише м.Андрушівка, смт.Червоне, с.Новоівницьке, с.Стара Котельня частина населення забезпечується централізовано із водогінних мереж комунальних підприємств.
В районі функціонує 5 водопроводів. Всі водопроводи використовують артезіанські свердловини, тому вода в них за бактеріологічними показниками гарантованої якості і не потребують спеціальної обробки. Через природний склад вода артезіанських свердловин характеризується підвищеним вмістом заліза, загальною жорсткістю, що в кінцевому результаті впливає на органолептичні показники якості.
Голова Андрушівської міської ради Володимир Бойко інформував присутніх про утримання та ремонт гідротехнічної споруди в урочищі «Загребля» м. Андрушівка.
Після розгляду питань на засіданні, були прийняті відповідні рішення.

Головний спеціаліст
відділу організаційної роботи
апарату райдержадміністрації
Оксана Малинівська