Триває співпраця між Андрушівським РС з питань пробації та відділом «Андрушівське бюро правової допомоги»

 


В рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО» та відповідно до укладеного меморандуму про співпрацю між відділом «Андрушівське бюро правової допомоги» Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Андрушівським районним сектором філії Державної установи “Центр пробації” начальником відділу «Андрушівське бюро правової допомоги» Ганною Осецькою було проведено консультування засуджених осіб на базі Андрушівського РС з питань пробації, з правових питань, які виникають у їх повсякденному житті. Основним питанням було прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом удосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів», більш відомого як Чужих Дітей Не Буває. На уповноважені органи з питань пробації покладено обов’язок виконання адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт, які полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт. За виконання таких робіт порушнику нараховується плата, яка перераховується на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби для подальшого погашення заборгованості зі сплати аліментів. Призначаються суспільно корисні роботи на строк від ста двадцяти до трьохсот шістдесяти годин і виконуються не більше ніж вісім годин на день, а неповнолітніми – не більше як дві години.
Такі порушники перебувають на обліку в уповноваженому органі з питань пробації за місцем проживання. Вони викликаються до уповноваженого органу з питань пробації для проведення бесіди, під час якої їм роз’яснюється порядок та умови виконання стягнення, наслідки ухилення від виконання суспільно корисних робіт. Посадова особа органу пробації видає порушнику направлення для відбування стягнення на один з об’єктів визначений органами місцевого самоврядування.
До відбутого строку суспільно корисних робіт зараховується тільки той час, протягом якого порушник виконував суспільно корисну роботу на визначених об’єктах.
Законодавчо визначено, що у разі ухилення порушника від виконання суспільно корисних робіт вона підлягає притягненню до адміністративної відповідальності, а у разі злісного ухилення – до кримінальної відповідальності в порядку, встановленому законом.
Увагу присутніх акцентували на правах і свободах людини і громадянина, наголошуючи на тому, що вони є невідчужуваними та непорушними. Присутніх було проінформовано про систему безоплатної правової допомоги, завдання і функції відділу бюро правової допомоги, роз’яснено засудженим їх права, у тому числі, право на захист та на представництво інтересів у суді, а також про проведення національного правопросвітницького проекту Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО!». Всі учасники заходу отримали інформаційний матеріал.

Начальник відділу “Андрушівське бюро правової допомоги”
Бердичівського МЦ з надання БВПД
Ганна ОСЕЦЬКА