Відбулося засідання «Популяризація сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування»»

 


Кожна дитина має потребу жити та виховуватися у сім’ї. Оскільки наразі триває процес закриття та трансформації інтернатних закладів, то, як результат – може зростати ризик соціального сирітства. Саме для надання спеціалізованих якісних соціальних послуг, які сприятимуть забезпеченню необхідних потреб району у цій сфері, — 12 вересня у приміщенні районної ради відбулося засідання круглого столу «Популяризація сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування». Спікерами даного заходу були фахівці Андрушівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, начальник відділу «Андрушівське бюро правової допомоги».


В заході приймали участь заступник голови Андрушівської районної державної адміністрації Демченко С. Д. та представники адміністрації, голови сільських рад, директор КУ Андрушівського інклюзивно-ресурсного центру Цап І. С., дільничий офіцер поліції Яковчук Я. М., начальник Андрушівського РС філії ДУ «Центр пробації» Бордюг Б. М., завідувач сектору опіки і усиновлення служби у справах дітей Козяревич І.А.
Учасники круглого столу мали можливість детально розібратися із головними засадами та ключовими кроками реформи деінституалізації (DI-реформа), що дасть можливість успішно реалізовувати плани реформи та спільно вирішувати проблемні.
Також присутні розглянули, що має бути зроблено на рівні району аби діти не потрапляли до інтернатних закладів. Найперший крок до збереження сім’ї для дитини – це створення сім’ї патронатних вихователів. Якщо сталося якесь лихо і дитина залишилась без батьківського піклування (або ж в її рідній сім’ї загрожує небезпека і дитину терміново вилучають), її передають не до інтернату чи притулку, а в сім’ю патронатних вихователів. Надалі дитина або ж повертається в сім’ю власних батьків, або її влаштовують в інші форми сімейного виховання.
Андрушівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді виносить подяку всім присутнім учасникам круглого столу, адже співпраця та ефективна комунікація між всіма інстанціями дозволить забезпечити благополуччя та найкращі інтереси наших дітей.

В. о. директора АРЦСССДМ
Ніна ХАРЧЕНКО