Тиждень права «Світ прав для тебе»

  Вже стало традиційним щороку в грудні проводити в бібліотеці тиждень права, приурочений Дню захисту прав людини.
Цьогоріч тиждень права «Світ прав для тебе» розпочався 2 грудня із зустрічі учнів 9 та 10 класу міської гімназії з фахівцем з профорієнтації Андрушівської районної філії Житомирського ОЦЗ Аллою Горкун. Цікавий, активний тренінг «Ти і твоя майбутня професія» допоміг дітям краще пізнати себе, визначити свої інтереси і здібності.
Другий день тижня права був присвячений правам дитини.
Бібліотекар юнацької кафедри розповіла учням 6-го класу Андрушівської гімназії про особливий документ – «Конвенція про права дитини». Ознайомитись з основними статтями цієї міжнародної угоди допомогла відео презентація.
Також з дітьми проведена вікторина «Як я знаю основні закони мого життя».
4 грудня бібліотека організувала зустріч учнів 11-го класу ЗОШ №1 із працівниками Андрушівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді і відділу Андрушівського бюро правової допомоги Бердичівського МЦ з надання БВПД.
Молодь послухала консультації та переглянула відео на теми «Профілактика домашнього насильства. Дім (не)безпеки» і «Підступний ВІЛ СНІД».
5 грудня в рамках тижня права відбулася бесіда-діалог «Сімейне законодавство». До бібліотеки завітали учні 10-х класів Андрушівської ЗОШ №1 для розмови із в. о. начальника Андрушівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Оксаною Войтенко. На зустрічі обговорювались питання сімейних правовідносин, зокрема гарантії соціального захисту сім'ї, рівновага та партнерство між жінками і чоловіками в усіх сферах життя, пріоритетність інтересів кожної дитини, зміна прізвища тощо.
На завершення тижня права до бібліотеки запросили психолога міської гімназії Сергія Садовського. Самосвідомість, правові відносини з точки зору психології людини – основні аспекти тренінгу, проведеного для учнів 10-го класу.
Тиждень права завершився. Ми намагалися зробити його цікавим, змістовним. Сподіваємося, заходи сприяли підвищенню рівня правової культури і обізнаності молоді, формуванню правової свідомості.

Андрушівський відділ культури