#Децентралізація: питання об’єднання ОТГ Житомирської області перебуває на особистому контролі голови ОДА

 


Про це зазначає управління з питань адміністративно-територіального устрою та організаційної роботи – заступник керівника апарату Житомирської ОДА (Управління). Як повідомляє Управління, п’ять років впровадження на Житомирщині реформи децентралізації оптимізували органи місцевого самоврядування у менш кількісний та більш якісний склад, а саме створено: 12 міських, 22 селищних і 32 сільських ради у складі 66 об’єднаних територіальних громад. Для порівняння – у 2015 році у старому адміністративно-територіальному устрої Житомирської області було 12 міських, 41 селищна та 579 сільських рад та жодної об’єднаної територіальної громади.
Кількість місцевих рад зменшилось на 566 одиниць.
Відповідно до Методики формування спроможних громад Кабінету Міністрів України серед 66 ОТГ середній рівень спроможності мають 29 громад, а високий – 37, тобто більше половини (56%).
Під час моделювання системи адміністративно-територіального устрою облдержадміністрацією було проведено низку зустрічей та онлайн-нарад із представниками Мінрегіону, а також виїзні наради з громадами області, зокрема в Андрушівському, Бердичівському, Брусилівському, Житомирському, Коростишівському, Любарському, Малинському, Новоград-Волинському, Овруцькому, Пулинському, Радомишльському, Романівському, Черняхівському, Чуднівському районах.
За результатами проведених зустрічей постановою Верховної Ради України від 17.07.2020 № 807-ІХ утворено 4 райони Житомирської області з новим територіальним розподілом:
Житомирський (населення – 618,5 тис.чол.) (31 ОТГ);
Бердичівський (населення – 157,8 тис.чол.) (10 ОТГ);
Коростенський (населення – 261,3 тис.чол.) (13 ОТГ);
Новоград-Волинський (населення – 171,3 тис.чол.) (12 ОТГ).