Андрушівський РС УДСНС України у Житомирській області інформує

  Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів, як часів минулих війн, так і сучасних боєприпасів.
Так, з початку року, станом на 8 вересня,  піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знищили 47 тис. 738 вибухонебезпечних предметів, у тому числі 924 авіаційні бомби.
На території Андрушівського району вилучено та знищено 6 вибухонебезпечних предметів які виявлені в селах Бровки Перші, с. Котівка, с. Івниця, с. Стара Котельня, смт. Червоне та м. Андрушівка, - це в основному артилерійські снаряди 76 мм., 122 мм. мінометні міни 82 мм.
         Крім того тривають роботи з гуманітарного розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей.
                 Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!
Категорично забороняється:
торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив;
намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;
розбирати вибухонебезпечний предмет.
Пам'ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102», а також ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати та знешкоджувати знайдені боєприпаси.