#Децентралізація: об’єднані громади Житомирщини з початку року збільшили надходження до власних бюджетів на 7%

 


Протягом січня-серпня 2020 року обсяг надходжень до бюджетів об’єднаних територіальних громад Житомирщини у порівняні з аналогічним періодом минулого року збільшився на 7%. Про це інформує Департамент фінансів Житомирської ОДА.
«Ми ретельно відстежуємо ситуацію в об’єднаних громадах. Житомирщина була та залишається лідером децентралізації. Але важливіше за кількісні показники розуміння того, що реформа приносить позитивні зміни жителям Житомирщини. Свідченням цього, безсумнівно, є і додаткові надходження до бюджетів ОТГ – 185 мільйонів гривень. Збільшення надходжень дає можливість громадам спрямовувати ці кошти на дійсно важливі для них проєкти», – прокоментував поточний стан економічних показників громад голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко.
Переважну частину видатків місцевих бюджетів становлять витрати на утримання об’єктів соціально-культурної сфери. Протягом восьми місяців поточного року на цей напрямок було спрямовано понад 65% усіх видатків громад.
Слід відзначити, що у 2020 році об’єднані громади знайшли можливість скерувати майже 10% від отриманих доходів на капітальні інвестиції. Зокрема йдеться про об’єкти будівництва, капітальний ремонт та реконструкцію тощо.
У структурі дохідної частини об’єднаних громад найбільшу питому вагу займають:
податок на доходи фізичних осіб – 60,5%;
єдиний податок – 15,1%;
плата за землю – 10,0%;
акцизний податок – 6,7%;
рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів – 2,3%.