29 вересня - 79-ті роковини одного з найжахливіших символів Голокосту - масових розстрілів мирного населення в урочищі Бабин Яр у Києві

 


29-30 вересня 1941 року в урочищі Бабин Яр нацисти розпочали масові розстріли єврейського населення Києва. Загалом із 29 вересня по 11 жовтня 1941 року есесівці вбили майже все єврейське населення міста – понад 50 тисяч чоловіків, жінок, дітей. Тільки в перші два дні розстрілів було вбито майже 34 тисяч людей. 1, 2, 8 і 11 жовтня розстріляли тих, хто не з’явився за наказом, – ще близько 17 тисяч осіб.
Загалом за роки Другої світової війни у Бабиному Яру полягло від 100 до 150 тисяч осіб – євреїв, ромів, караїмів, радянських військовополонених, учасників українського націоналістичного руху опору, пацієнтів психіатричних лікарень та представників інших національних чи соціальних груп, яких окупанти вважали «зайвими». Розстріли в Бабиному Яру тривали аж до визволення Києва від окупантів.
Сьогодні голова районної державної адміністрації Людмила Ананченко разом із керівником апарату райдержадміністрації Олександром Савенком та завідувачкою сектору документообігу, діловодства та організаційної роботи Марією Гриневич покладанням квітів до могил розстріляних у роки Другої світової війни євреїв в лісі на околиці Андрушівки та хвилиною мовчання вшанували пам’ять невинно убієнних. Усі ми маємо пам’ятати про цей злочин, щоб ніколи знову не допустити його жахливого повторення.